poniedziałek, 2 lipca 2012

"Makijaż bez tajemnic"

Od jakiegoś czasu "nosiłam się" z zamiarem nabycia książki - poradnika Rae Morris "Makijaż bez tajemnic". 
Rea Morris to uznana australijska makijażystka ;-), a to nie jej pierwsza książka. Nie myślcie, że książkę tę chciałam posiąść ze względu na autorkę. Chciałam stać się właścicielką tej pozycji, ponieważ makijaż mnie fascynuje :-)
Książkę można kupić za ok 70 zł, co nie jest małym wydatkiem, jednak jej zawartość (255 stron porad) całkowicie warta jest tej ceny.
Ja miałam to szczęście, że udało mi się ją wygrać w kokursie ;-)
Okładka wygląda tak:

W środku znajduje się wiele porad związanych oczywiście z makijażem: regulacja brwi, konturowanie twarzy oraz (moim zdaniem to najciekawsze) makijaże oka "krok po kroku" i bezcenne porady. Na zdjęciach bez retuszu (albo z małym retuszem) możemy zobaczyć jak stworzyć efektowny makijaż.  Modelkom widać zmarszczki wokół oczu itd, więc możemy wyobrazić sobie jak w danym makijażu wyglądać może np nasza mama czy babcia :-)

W książce jest maskę pięknych zdjęć, np takie (oczywiście światło jak zawsze złe...):Teraz marzy mi się jeszcze książka Kevyn Aucoin "Makijaż sztuka przemiany" (może znowu uda mi się wygrać ją w jakimś konkursie). Macie ją może? A jak Wy polecacie książki dla nieprofesjonalnej makijażystki? :-D

XOXO
Kicia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz